Skip to content

Rabamatkad Soomaal ja Toris

MATKAD SOOMAAL JA TORIS

Matkad Soomaal

Soomaa on tuntud oma erakordse looduse poolest ja Soomaal korraldatakse juba aastaid erinevaid loodusmatku.

Linnamehe Puhkekeskus soovitab Soomaa Rahvuspargi professionaalsete giidide ja matkaläbiviijatega erinevaid loodusmatku (jalgsi rabamatkad, kanuumatkad, kombineeritud jalgsi- ja kanuumatkad, öömatkad). vt. näiteks;  www.puhkaeestis.ee

Matka raskusaste ja kestvus vastavalt tellija soovile. Hinnapäringu korral palun täpsustage oma soovid lisades osalejate arvu, matka soovitav kuupäev, matka alguse kellaaeg ja kestvus (tundides), kas soovitakse matka koog giidiga või omapäi, kas pakub huvi jalgsimatk või kombineeritud rabamatk (sisaldab nii jalgsimatka kui kanuuga liikumist) või ainult kanuumatk, lisasoovid (toitlustamine, transport vm).

EKSKURSIOONI TORIS

Esmakordselt mainitakse vanades kirjades Tori kihelkonna nime 1544. aastal.Põhiliseks tegevusalaks Tori vallas on läbi aegade olnud põllumajanduslik tootmine. Tõuke uue hobusetõu aretamiseks 19. sajandi keskpaiku andis üleminek uudsele majandussüsteemile. Põllumajanduse ja loomakasvatuse areng nõudis paremaid põllutööriistu ja tugevamaid tööloomi, eriti tekkis vajadus suure ning tugeva põllutöö-ja veohobuse järele. Nii asutati 1856. aastal Tori hobusekasvandus. 1852. aastal pandi nurgakivi kihelkonnakirikule, enne seda oli Toris puukirik.

Linnamehe Puhkekeskus pakub koostöös Toris elava giidiga Tori aleviku ajalugu ja peamisi vaatamisväärsusi tutvustavat eksursiooni. Ekskursiooni käigus külastatakse nii Tori Põrgut, uut ja uhket kirikut kui Tori Hobusekasvandust jm. Ekskursioon toimub jalgsi ja kestab ca 1,5 tundi. Sobib seminaride, koolituste, suvepäevade programmi kava täiteks.

Huvitav, hariv ja mõnus jalutuskäik väikeses Tori alevikus.

Küsige hinnapakkumist!

Pilte Tori alevikust ja Soomaast:KUARU KÜLA TORI VALD 86806 PÄRNUMAA +372 52 41 371 info@linnamehe.ee